Vrasësi serial, Robert Pickton vdes pasi u sulmua në burg

Vrasësi serial kanadez, Robert Pickton, i cili u dënua për vrasjen e gjashtë grave dhe rrëfeu se kishte vrarë dhjetëra të tjera, vdiq pasi u sulmua në fillim të këtij muaji nga një tjetër i burgosur, thanë autoritetet e burgut.

Pickton është një nga vrasësit serialë më famëkeq në historinë kanadeze, duke sjellë viktimat e tij në fermën e tij të derrave dhe duke ushqyer kafshët e tij me mbetjet e tyre, shkruan CNN.

74-vjeçari ishte dënuar me burgim të përjetshëm në Institutin Port-Cartier në provincën e Quebec të Kanadasë, pasi u dënua për gjashtë akuza për vrasje të shkallës së dytë në vitin 2007

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *