Të burgosurit nga burgu i Manastirit kapen me drogë dhe celularë

Të burgosurve në burgun e Manastirit iu gjetën lloje të ndryshme droge dhe një telefon celular, njofton policia e Manastirit.

Me datë 17.03.2024 në ora 20:00 në SPB Manastir, nga SPB Manastir, është raportuar se gjatë kontrollit të dhomës në të cilën janë bërë të dënuarit MB (28) nga Manastiri, A.T.(32) nga Prilepi. , A.F.(32) nga Prilepi, E.S.(27) nga Shkupi dhe E.M.(30) nga Manastiri u gjetën dhe konfiskuan marijuanë, disa tableta të ndryshme dhe një telefon celular.

Punonjësit policorë nga Sektori për Trafikim të Paligjshëm të Drogës dhe Armëve në SPB Manastir kanë kryer kontroll dhe kanë grumbulluar atë që është gjetur për procedurë të mëtutjeshme.

Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik dhe pas dokumentimit të saj do të bëhet kallëzim përkatës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *