Real Madridi sërish mbret i Evropës, fitojnë Ligën e Kampionëve për herë të 15-të

Real Madridi është fitues i Ligës së Kampionëve për edicionin 2023-24.
Madrilenët kanë triumfuar në finalen e madhe të Wembleyt ndaj Dortmundit me rezultat 2-0.
Dani Cavajal (74′) dhe Vinicius Jr (85′) ishin dy golashënuesit dhe heronjtë madrilen që i dhanë triumfin spanjollëve.
Me këtë triumf, Real Madridi tani është fitues i kësaj gare për herë të 15-të në histori të klubit, shumë larg skuadrave të tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *