Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje të dobëta lokale të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 14 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Do të fryje dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *