​Moti sot në Kosovës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.
Sipas institutit, vranësirat gjatë ditës vende -vende parashihen të sjellin reshje shiu.
“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *