Mblidhet Vetëvendosje, drejtuesit e qendrave e pyesin Kurtin për situatën politike

Lëvizja Vetëvendosje ka zhvilluar një mbledhje me qendrat e saj ku mori pjesë edhe kryeministri Albin Kurti.

Siç njofton kjo parti, në fillim të mbledhjes nga kryeministri Kurti sekretari organizativ, Alim Rama, është diskutuar mbi “dinamizimin e aktiviteteve me bazë komunitetin, opozitarizmit në Kuvendet Komunale dhe në komuna në përgjithësi, anëtarësimeve të reja në qendra, e po ashtu edhe funksionalizimin e trupave organizative të brendshme zgjedhore”.

Ndërkaq, drejtuesit e qendrave kanë ngritur për diskutim edhe çështjet politike, për të cilat është përgjigjur Kurti.

“Tek situata politike u diskutua mbi punët që po vijojnë dhe planifikimet e mëtutjeshme, për të cilat foli Kryeministri Kurti. Mbi zhvillimet rreth anëtarësimit të Republikës tonë në Këshillin e Evropës dhe çështjet tjera ndërlidhëse, folën edhe zëvendësministri i MPJD-së, Kreshnik Ahmeti, si dhe ministri i MKRS, njëherazi sekretari për marrëdhënie me jashtë në LV, Hajrulla Çeku”, njofton VV.

Kjo parti tha gjithashtu se strukturat drejtuese të saj do të intensifikojnë punën organizative në komuna me “aktivitete të shtuara, zgjerim në struktura dhe anëtarësime të reja”.

Komunikata e plotë:

Mbledhja e Lëvizjes VETËVENDOSJE! me Qendrat e saj

Në këtë mbledhje morën pjesë kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! njëherazi Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sekretari organizativ, Alim Rama, nënkryetarja e dytë, Mrika Limani-Myrtaj, Koordinatori i Qendrave, njëherazi deputeti Salih Zyba, si dhe nga kabineti qeveritar të pranishëm po ashtu ishin ministri i MKRS-së, Hajrulla Çeku, njëherazi sekretar për marrëdhënie me jashtë në Lëvizjen VETËVENDOSJE!, si dhe zëvendësministri i MPJD-së, Kreshnik Ahmeti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *