Grabitet një këmbimore në Çair

Ditën e djeshme disa persona me përdorim të forcës kanë hyrë në objektin e një këmbimore në zonën e Çairit dhe kanë marrë një kasafortë me para dhe më pas janë larguar me automjetin pa targa “Volkswagen Jetta”.

Siç njoftojnë nga MPB-ja, vjedhjen në SPB Shkup e ka raportuar dje në orën 10:15, pronari i këmbimores, M.D.(42) nga Shkupi, ndërsa ka ndodhur rreth orës 04:20.

Pas masave dhe veprimeve të ndërmarra, mjeti është gjetur në një parking në zonën e Çairit.

Po merren masa për zbardhjen e plotë të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *