Fronti Europian sot në sheshin Iliria në Tetovë do të mbajë Tubimin Qendror

Fronti Europian sot do të mbaj Tubimin Qendror në qytetin e Tetovës në sheshin Iliria.

Tubimi do të filloi me fillim nga ora 20:00 ndërsa për të njejtin është premtuar një spektakël madhështor edhe nga zëvendëskryeministri, Artan Grubi.

Ai shkruan “Të gjitha rrugët çojnë në Tetovë ku dhjetëra mijëra prej nesh do i këndojmë bashkë me Ilir Shaqirin dëshmorit Mujdin Aliu dhe do të vulosim fitoren europiane! Mos e leni pa ardhë, nga Struga deri në Likovë, epiqendra europiane është Tetova!”.

Kujtojmë se në tubimin përmbyllës të Frontit Europian për garën presidenciale, në sheshin e Shkupit kishte të pranishëm mbi 50 mijë qytetarë.

Në atë garë, kandidati i Frontit Europian, Bujar Osmani shënoi fitore diferencuese me rreth 40 mijë vota më shumë, përballë kundërkandidatit nga Opozita Shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *