E diela sjell të gjitha ndeshjet e xhiros së 21-të në Superligën e Maqedonisë

Këtë fundjavë e shtuna ishte pa futboll të Superligës në Maqedoni të Veriut, pasi të gjitha ndeshjet e xhiros së 21-të janë përcaktuar të luhen të dielën.

Kështu në program ditën e nesërme janë gjashtë ndeshje. Fillimisht ishte paraparë që dueli që do të luhet në Tetovë ndërmjet Shkëndijës dhe Vardarit të zhvendoset për të shtunën për shkak të transmetimit në kanalet shtetërore, por e njejta pas kërkesës së tetovare u la që të zhvillohet të dielën.Pikërisht një nga sfidat që pritet me interes është Shkëndija edhe Vardari, dy rivalë të vjetër, por jo edhe tani, pasi kuqezinjtë tetovar luftojnë për titull, teksa kuqezinjtë nga kryeqyteti për mbijetesë. Gjithsesi, skuadra e Jeton Beqirit kërkon vetëm triumf në këtë duel, pasi çdo rezultat tjetër do të ishte hap fals për tetovarët në garën për kreun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *