Dy të vdekur në një aksident trafiku!

Në aksidentin e trafikut që ka ndodhur në magjistralen Radovish – Shtip kanë humbur jetën dy vozitës, ndërsa është lënduar një bashkëudhëtare dhe është dërguar në Spitalin e Shtipit.

Lajmin për AIM e ka konfirmuar zëdhënësja e SPB Strumicë, Aleksandra Trajanova, e cila ka bërë të ditur se në aksident janë përfshirë veturat “Passat” dhe “Opel”.

Drejtuesit e të dyja veturave kanë ndërruar jetë në vendin e aksidentit, ndërsa një pasagjere nga vetura e pasagjerëve “Opel” është dërguar në Qendrën Mjekësore Shtip, tha Trajanova.

Prokurori publik është duke bërë këqyrje të vendit të aksidentit, ndërsa komunikacioni është duke u devijuar përgjatë rrugës së vjetër.

Më shumë detaje rreth aksidentit policia do të njoftojë nesër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *