Asambleja e KiE votoi pro anëtarësimit të Kosovës, Bardhi: Moment historik

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi e ka cilësuar si moment historik vendimin e Asamblesë Parlamentare të KiE, për t’i hapur rrugë anëtarësimit të Kosovës.

‘Urime Kosovë! Moment historik për Kosovën dhe popullin e saj që Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës votoi pro rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *