“Alarmante”/ Erisa Xhixho: Shqipëria në krizë për mësues, universitetet po zbrazen frikshëm

Deputetja e Partisë së Lirisë, Erisa Xhixho deklaron se Shqipëria është në krizë për mësues. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Xhixho thekson se universitetet po zbrazen me ritme të frikshme.

Ajo tha se në sistemin parauniversitar mungojnë 159 mësues matematike.

Reagimi i plotë i Xhixhos

Shqipëria është në krizë për mësues. Dhe ky është vetëm fillimi. Ndërsa universitetet e vendit po zbrazen me një ritëm të frikshëm, qindra shkollave në vend u mungojnë mësuesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *